Nadmierne pragnienie u 18-miesięcznego syna

Mój 18 mies Syn bardzo dużo pije, głównie wodę, raz dziennie herbatkę 150ml, a tak to wodę. Budzi się z płaczem w nocy i woła pić potrafi 5, 6 razy się obudzić w nocy i wypija 150 ml wody i podobnie jest w dzień, bardzo dużo oddaje przez to moczu, niepokoję się bo naliczyliśmy 1,5 a nawet więcej litrów wody w ciągu doby to prawie tyle co dorosły człowiek

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane nadmierne pragnienie i zwiększone oddawanie moczu może być wynikiem wielu schorzeń, w tym na przykład cukrzycy. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko skonsultować się z lekarzem pediatrą, który pokieruje dalszym postępowaniem.