Jak mogę zrzucić kilogramy po porodzie?

Witam. Od 5 lat, po porodzie nie mogę schudnąć, mimo podejmowanych prób restrykcyjnych diet, pod okiem dietetyków. Jednak moje przybieranie na wadze zaczęło się ok. 10 lat temu. Problemy hormonalne - hirsutyzm, nieregularne miesiączki... Lekarze przepisywali leki, jednak bez badań. Potem zaczęły się problemy gastryczne. Bóle brzucha, biegunki na zmianę z zatwardzeniami, krew w stolcu. Dwa lata dostawałam różne leki na zasadzie eksperymenów. Dziadek miał raka jelita grubego, więc przyciągnęłam lekarza i dostałam skierowanie na kolonoskopię. Diagnoza: wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Od 6 lat biorę asamax. Co jakiś czas jest gorzej, wtedy dochodzi pentasa i spasmolina. Zalecane diety nie skutkowały, czułam się źle. Od dwóch lat jestem pod kontrolą dietetyczki, która namówia mnie na dietę opartą głównie na warzywach, owocach i mięsie, czyli coś przeciwnego zaleceniom lekarzy. Czułam się o wiele lepiej i mogłam ograniczyć leki do minimum. Jednak ciągle było coś nie tak. Nikt nie wpadł na to żeby zrobić usg jamy brzusznej. Dopiero jak trafiłam do szpitala po ostrym ataku, usg wykazało, że mam kamienie w pęcherzyku żółciowych. Usunęłam laparoskopowo. Wszystko pięknie się zagoiło. Szybko wróciłam do normalnej diety. Niestety zrzucone z wielkim wysiłkiem 10 kg też szybko wróciło. Mam typową otyłość brzuszną, garb na karku a przy tym szczupłe ręce i nogi. Podwyższony cukier, ogólne osłabienie, brak energii, ciągłe problemy z koncentracją, przesuszoną skórę głównie na kolanach i łokciach, pękające do krwi pięty, brak okresu. Ciągła senność, przemęczenie i pragnienie. Nadmierna potliwość. Próbowałam coś ćwiczyć, ale po ciąży zaczęły się też problemy z kręgosłupem - rwa kulszowa, która co jakiś czas daje o sobie ostro znać. Już nie mam na nic siły. Mam 40 lat a czuję się jak staruszka. Nie nadążam za moim 5-letnim dzieckiem. Nie wiem do jakiego lekarza się udać, jakie badania zrobić?
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak zrzucić kilogramy po porodzie?

Witam, mam 20 lat 2 miesiace i 3 tygodnie temu urodzilam dziecko, wazylam z przed ciazy 44 kg przed porodem 74 a teraz 64 i stoje w miejscu , karmie piersia, co moge zrobic zeby waga zaczela spadac ?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
73 poziom zaufania

Proszę spróbować ćwiczeń fizycznych- najpierw umiarkowanych, spacerów, oraz pamiętać żeby nie przesadzać z tempem utraty wagi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak się odżywiać po porodzie, aby zrzucić zbędne kilogramy?

Witam. Mam 23 lata I 174 cm wzrostu prawie dwa lata temu urodzilam syna. Przed ciaza mialam swietna figure I wazylam 61kg, teraz waze 79 I nie jestem zadowolona ze swojego wygladu. Staram sie cwiczyc ale nie wiem jak jesc zeby zgubic kilogramy przybrane podczas ciazy. Moze panstwo beda potrafili cos poradzic.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Witam Panią,
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pani sylwetka.
Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Ważne, aby posiłek był pełnowartościowy, bogaty w węglowodany złożone, które stanowią główne źródło energii. Polecam produkty pełnoziarniste, które są wolno trawione, stopniowo uwalniają glukozę do krwiobiegu, nie następuje gwałtowny skok cukru, a my na długo odczuwamy sytość. Takie śniadanie poprawi również koncentrację, samopoczucie i zniweluje senność. Ważnym składnikiem śniadania jest także białko, ponieważ na jego strawienie organizm zużywa spore ilość energii. Pamiętajmy także o owocach i warzywach. Dostarczą one niezbędnych witamin oraz składników mineralnych.
Kolejne posiłki powinny być zjadane w odstępach około 3h. Nie powinniśmy dopuszczać do wielkiego głodu. W przeciwnym wypadku po powrocie do domu ,,opróżnimy pół lodówki’’. Spożywanie dużych porcji przyczynia się do gwałtownego wydzielaniu insuliny, która sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
Ostatni posiłek należy spożywać ok. 2-3h przed snem. Nie trzymajmy się stereotypowej godziny 18:00 przeznaczonej na ostatni posiłek, ponieważ chodząc późno spać i tak skusimy się na niezdrową przekąskę. Kolacje powinny być dość lekkie i nie zawierać dużej ilości węglowodanów.
Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne, ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp. Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Wprowadzi Pani w życie wszystkie moje zalecenia. Mam nadzieję, że przyniesie to pożądane efekty.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty