Wrzodziejące zapalenie jelita grubego po grypie jelitowej

Witam :) ostatnio po przebytej grypie jelitowej pogorszyło mi się wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Wczesniej brałam Sulfasalazin Krka i czopki Pentasa, zaprzestałam brac czopki po wyraźnej poprawie, tabletki nadal bralam, teraz lekarz kazał mi ponownie wziąć czopki, czy po przerwie w ich braniu mogę ponownie je stosować? Pozdrawiam Kornelia.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jak najbardziej wskazane jest ponowne zastosowanie czopków Pentasa w tej sytuacji.