Wrzodziejące zapalenie jelita grubego

od kilku lat leczę się na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. teraz od dwóch miesięcy miałam krwawienia z jelita i wykonano mi kontrolną kolonoskopię. w wyniku napisano. Całe uwidocznione jelito o nieco wygładzonej haustracji i powolnej perystaltyce; błona śluzowa na całej długości zaczerwieniona, granulowana, miejscami z przeświecaniem siatki nieprawidłowych naczyń krwionośnych, bez krwawienia kontaktowego - UC st. I wg Barona. o co chodzi z tymi nieprawidłowymi przeświecaniami??
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Wskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani, obraz kolonoskopowy przedstawia zaawanowany stan zapalny jelita grubego w przebiegu choroby podstawowej. Nieprawidłowe przeświecanie widocznych w obrazie kolonoskopii naczyń krwionośnych sciany jelita należy do cech wizualnych tej choroby. Tego stopnia zaawanowanie wrzodziejacego zapalenia jelita grubego wymaga intensywnego leczenia farmakologicznego - mam nadzieję, iż znajduje się Pani w kontroli u dobrego gastroenterologa.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty