Jak skutecznie leczyć wrzodziejące zapalenie jelita grubego?

Mam zdiagnozowane wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Niedawno miałem drugie zaostrzenie, wylądowałem w szpitalu. Teraz oprócz sterydów (zaczynam zmniejszać dawkę z 40mg cortisonu) i mesalazyny (3g) zacząłem brać probiotyk Vivvomixx. Moje stolce mają teraz wyraźny zapach probiotyku. Czy to znaczy, że probiotyk nie jest trawiony, więc nie ma sensu używanie go? Czy odwrotnie, to znaczy, że działa? Czy dawka za duża? Czy może to nie ma nic wspólnego?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko powiedzieć . Proponuje kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego