Wrzodziejące zapalenie jelita grubego u 27-letniej osoby

Dzień dobry, Mam 27 lat, leczę się na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, biorę asamax 500 3x2. Ostatnio zrobiłam test na nietolerancję pokarmową i wyszło, że nie toleruję pszenicy i drożdży oraz mam podwyższony wskaźnik na inne produkty. Od tygodnia jestem na diecie z wykluczeniem tych produktów. Robiłam ostatnio badanie na kalprotektynę - mójwynik to 1647 mg/kg (!) przy normie do 50 mg/kg. Co oznacza taki wynik? Czy to znak zaostrzenia zapalenia? Czy może to być związane z nietolerancją?

Pani wynik oznacza, że ma PAni duże zaostrzenie choroby. Powinna Pani być pod opieką gastroenterologa doświadczonego w leczeniu chorób zapalnych jelit.
Niestety badania, które Pani wykonała- mam na myśli "testy na nietolerancje" nie mają żadnego medycznego znaczenia. Nie ma po prostu takich chorób jak "nietolerancje pokarmowe" i to czy będzie Pani stosowała dietę czy nie nie będzie wpływało na wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
Więcej informacji znajdzie Pani na naszej stronie www.melitamedical.pl