Wrzodziejące zapalenie jelita grubego a planowanie ciąży

wzjg a posiadanie dzieci Choruję na wzjg (dolny odcinek) Czy prawda że ciąże u kobiet z wzjg ograniczonym do dolnej części jelita grubego odbytnicy i esicy kończą się zazwyczaj przez cc Jeśli tak z czego to wynika? Czy jeśli kobieta chciałaby mieć więcej niż 1 dziecko to czy jej wszystkie porody mogą odbyć się naturalnie w przypadku gdzie odcinkiem chorobowym objęta jest właśnie odbytnica i esica? Tak by chciała czy wzjg jest jakimś przeciwwskazaniem do posiadania więcej niż 1 dziecka?

Odpowiedż na Pani pytania przekracza możliwości tego portalu. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego nie jest przeciwskazaniem do zajścia w ciążę. Choroba nie jest także wskazaniem do wykonania cięcia cesarskiego.
W ciąży powinna Pani przebywać pod opieką doświadczonego gastroenterologa. Więcej informacji znajdzie Pani na naszej stronie www.melitamedical.pl