Czy chorując na wrzodziejące zapalenie jelita grubego można mieć dzieci?

Dzień dobry .Mam 35 lat od 5 lat Choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego ( proces chorobowy odbytnica i esica niewielkie nadżerki , błona śluzowa całego jelita obrzęk i zatarty obraz naczyniowy , aktualnie jestem w remisji, chciałabym mieć dzieci w przyszłości, chce się jakoś przygotować najlepiej do roli mamy tym bardziej że walczę ze swoją przypadłością czytałam , że po porodzie występują prawie zawsze zaostrzenia, czy to prawda?czy u każdej kobiety czy niekoniecznie? dziekuję za odp

Lek. Tomasz Budlewski

Nie jest to rzecz pewna lecz słyszy się ze dosyć częsta . A jakie obecnie leczenie ?