Stan zapalny jelita grubego i nieprzyjemny posmak w ustach

Witam mam stan zapalny jelita grubego ale ani to nie jest CU ani CD Lekarz odstawił mi leki które brałem a mianowicie asamax i sanprobi i kazał brać metronidazol przez 10 dni 3x2 250mg. Po 2 dniach brania nasiliła się nerwowość i jakby stany depresyjne oraz nieprzyjemny posmak tzw. "trampek" w buzi, oczywiście wróciła też biegunka. Czy możliwe , że miałem jakieś bakterie ,które spowodowały zapalenie jelita i czy to jest normalne żebym tak się czuł po tym lekarstwie. Wizytę mam dopiero 23 marca.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie szybciej udać się do lekarza prowadzącego. Jeżeli nie jest to możliwe to proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.