Uciążliwy ból klatki piersiowej poniżej mostka

witam, mój problem polega na bólu klatki piersiowej po niżej mostka. Ból jest uciążliwy, czuje ucisk, wgniecenie. Jest to nieprzyjemne i utrudnia mi zycie :/ prosze o jakies wskazówki jak moge to zwalczyc czy moze powinnam udac sie do lekarza rodzinnego. Monika 20 lat

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć podłoże somatyczne jak i psychogenne. Może być to wynik chorób układu krążenia, układu pokarmowego jak i innych przyczyn. Sugeruję wizytę u lekarza POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem.