Kłucie pod lewym żebrem a podejrzenie pęcherzyka żółciowego
witam,mam pytanie .Otóz dwa tygodnie temu kuło mnie cos lekko pod lewym żebrem a dzisiaj rano wstałam i ból z lewej strony brzucha i lekkie mdłosci.Mam pytanie jaka moze byc przyczyna czy moze to byc woreczek żółciowy.Czekam na usg ale niestety terminy sa długie.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane objawy najpewniej nie są wynikiem schorzeń pęcherzyka żółciowego. Proszę bowiem pamiętać, że pęcherzyk żółciowy położony jest pod prawym podżebrzem. Pani objawy związane są raczej z chorobą refluksową. Sugeruję konsultację z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który włączy w leczeniu IPP.