Czy ból brzucha ma związek z pęcherzykiem żółciowym?

Witam od kilku miesięcy mam boleści w prawym boku pod prawym żebrem lekarze stwierdzili że to woreczek żółciowy zrobiłam badania z krwi wszystko wyszło w porządku , robiłam kilka krotnie USG brzucha jedni sierdzili polipa , a drudzy zmętnienie żółci w pęcherzyku żółciowym. Tydzień temu wykonałam po raz kolejny USG brzucha gdyż pod koniec maja mam zaplanowaną operację na wycięcie woreczka żółciowego, i doktór który wykonywał mi usg stwierdził po raz drugi że tam nie ma żadnego kamienia , wątroba oraz woreczek żółciowy nie powiększony. Jestem po gastroskopii i kolonoskopii wszystko ok . Dalej od czasu do czasu mnie coś pobolewa w tym prawym boku co robić usunąć proszę o pomoc i odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Generalnie jeśli są objawy np. nawracające zapalenie pęcherzyka żółciowego, to zaleca się leczenie operacyjne. Jednak proszę pamiętać, że kwalifikacji do operacji dokonuje chirurg i to jego należy pytać, czy istnieją wskazania do operacji. A on będzie mógł to stwierdzić dopiero po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną i Pani stanem klinicznym.