Czy ból brzucha ma związek z pęcherzykiem żółciowym?
Witam od kilku miesięcy mam boleści w prawym boku pod prawym żebrem lekarze stwierdzili że to woreczek żółciowy zrobiłam badania z krwi wszystko wyszło w porządku , robiłam kilka krotnie USG brzucha jedni sierdzili polipa , a drudzy zmętnienie żółci w pęcherzyku żółciowym. Tydzień temu wykonałam po raz kolejny USG brzucha gdyż pod koniec maja mam zaplanowaną operację na wycięcie woreczka żółciowego, i doktór który wykonywał mi usg stwierdził po raz drugi że tam nie ma żadnego kamienia , wątroba oraz woreczek żółciowy nie powiększony. Jestem po gastroskopii i kolonoskopii wszystko ok . Dalej od czasu do czasu mnie coś pobolewa w tym prawym boku co robić usunąć proszę o pomoc i odpowiedź.

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Generalnie jeśli są objawy np. nawracające zapalenie pęcherzyka żółciowego, to zaleca się leczenie operacyjne. Jednak proszę pamiętać, że kwalifikacji do operacji dokonuje chirurg i to jego należy pytać, czy istnieją wskazania do operacji. A on będzie mógł to stwierdzić dopiero po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną i Pani stanem klinicznym.