Kłucie z lewej strony klatki piersiowej
Witam, od pewnego czasu odczuwam kłucie z lewej strony klatki piersiowej. Najczęściej są one w okolicy piersi, pod piersią lub w okolicy mostka. Kłucia są krótko-trwałe ale częste. Zdarzają się też pod lewą łopatką. Czasami nie są to kłucia a pieczenie. Prześwietlenia klatki piersiowej są prawidłowe, czekam na gastroskopię, czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania.? Myślę o mammografii czy USG piersi a może badania serca?Pozdrawiam

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Menopauza a ryzyko chorób serca
Objawy występujące u kobiety w okresie menopauzy są wynikiem zmian hormonalnych. W tym czasie zwiększa się również ilość czynników ryzyka zachorowania na wiele chorób. O powiązaniu menopauzy z chorobami serca, opowiada prof. Wojciech Drygas.
Witam serdecznie,
Sugeruję aby udała się Pani do lekarza rodzinnego lub internisty w celu konsultacji i ewentualnie wykonania kolejnych badań, jeśli lekarz będzie miał ku temu przesłanki kliniczne lub skierowania do konkretnego specjalisty.
Pozdrawiam.