Kłujące bóle głowy

Witam 18 lat chłopak lekkie zawroty głowy i bóle o charakterze kujący strasznie słabe ustępujące po kilkunastu sekundach na całej głowie przeważnie w części ciemieniowej , czy mogą być spowodowane przesunięciem kręgów na odcinku szyjnym , ponieważ lubię strzelać szyją ( w celu rozluźnienia) dodam że na wakacjach miałem podobną sytuacje tylko że wtedy były to silne omamy wzrokowe porównywalne z upojeniem alkoholowym ustąpiły samoistnie po 2-3 tygodniach . Czy te objawy można łączyć z kręgami ?

Witam! Opisane objawy nie są charakterystyczne dla bólów głowy związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Epizod silnych omamów wzrokowych każe jednak zweryfikowac czy bóle glowy nie są spowodowane chorobami ośrodkowego układu nerwowego. Proszę zgłosić się do neurologa który wdroży odpowiednią diagnostykę.