Kłujący ból brzucha - czy to może być ciążą?

Witam, od 2 tyg. boli mnie podbrzusze, odczuwam takie kłująco-szarpiący ból i uczucie gorąca, bolą mnie też plecy w dole kręgosłupa. Robiłam test ciążowy, ale wyszedł negatywnie, poszłam do lekarza i powiedział mi, że mam czekać do marca bo jest za wcześnie by coś ustalić. Ostatnią miesiączkę miałam na początku stycznia 2011. Proszę o poradę, kiedy mam wykonać następny test...

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyjmuje się, że wiarygodny wynik domowego testu ciążowego można uzyskać już 14 dniach od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia. Sugerowałabym zatem raz jeszcze wykonać test. Jeżeli wynik testu ponownie wyjdzie negatywny, oznaczać to będzie, że nie jest Pani w ciąży.

W zależności od lokalizacji bólu brzucha radziłabym udać się do ginekologa (ból brzucha zlokalizowany w podbrzuszu) lub lekarza medycyny rodzinnej (ból zlokalizowany powyżej pępka) w celu wykonania badania USG.

Pozdrawiam