Ból jajników i podbrzusza oraz brak okresu a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. Moje cykle wynoszą 28-32 dni. w 26dc czyli ok 2 - 4 dni przed okresem wykonałam test ciążowy, wyszedł negatywny. Jednak dziś jest 36 dc okresu nie mam a ból brzucha jest inny niż przy nadchodzącej miesiączce. Odczuwam ból jajników i podbrzusza ale bardziej taki ciepły, szczypiący, a czasem bardziej kłujący innych objawów nie posiadam. Czy jest możliwość że pierwszy test był zrobiony za wcześnie? Jeśli tak to kiedy test powtórzyć?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Test powinien już być wiarygodny. W razie wątpliwości proponuję zgłosić się do poradni ginekologicznej celem dokładniejszej diagnostyki. Prawdopodobieństwo ciąży przy negatywnym wyniku testu jest raczej niewielkie ale jednak istnieje.