Kłujący ból podczas siedzenia ze zgiętymi kolanami

Czy normalne jest to,że podczas siedzenia,ze zgietymi kolanami,czuje kłujący ból?Ponadto przy zginaniu bardzo czuć i słychać chrupanie wraz z przelewającym się płynem.To może byćobjaw kontuzji?(dodam,że ciężko trenuje na siłowni).
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam. Ból zawsze jest sygnałem alarmującym ze strony naszego organizmu, którego nie powinniśmy lekceważyć. Opisane przez Panią/Pana objawy mogą wskazywać na tzw. konflikt rzepkowo-udowy, czyli nieprawidłową biomechanikę stawu kolanowego. Jego częstą przyczyną są właśnie przeciążenia kolan (np. wspomniany intensywny trening siłowy). Oczywiście jest to tylko jedna z możliwości, diagnoza możliwa jest dopiero po dokładnym badaniu. W większości tego typu problemów wystarczy modyfikacja treningu by wyeliminować dolegliwości bólowe. Proszę jednak nie lekceważyć tego typu objawów i skonsultować je z fizjoterapeutą lub ortopedą. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty