Kłujacy ból w klatce

Witam, mam 22 lata i od 2 miesięcy występuje u mnie silny kłujący ból klatki piersiowej, a przy tym pleców i przełyku (uczucie przeszkody w gardle i trudność oddychania). Zdarza się tak głównie podczas odpoczynku (brak stresu i wysiłku w tych momentach), zmiana pozycji nie eliminuje bólu. Ból wcześniej występował bardzo silny i trwał 10 do 15 min., teraz ból jest trochę słabszy, ale potrafi trwać do kilku godzin. Niedawno miałam wykonywane badania na układ każenia i wyszły bardzo dobre, pozostałe również. Nie wiem co może być tego przyczyną?

Witam serdecznie,

W przypadku takich dolegliwości należy wykluczyć schorzenia układu oddechowego oraz sercowego. Rozumiem,że w Pani przypadku zostało to zrobione.
Należy wziąć pod uwagę czy przyczyną dolegliwości nie są schorzenia piersiowego odcinka kręgosłupa. W tym celu należy wykonać badanie rtg.
Innym powodem dolegliwości mogą być patologie w przewodzie pokarmowym np. przełyku, żołądku. Aby to zweryfikować konieczna jest gastroskopia.
Jeżeli wszystkie wyniki badań będą prawidłowe to być może Pani objawy są manifestacją nerwicy.

Pozdrawiam