Koilocytosis et leukoplakia focalis

Proszę o interpretacje wyników : Cervicitis chronica. Koilocytosis et leukoplakia focalis (1).2.3.Treść śluzowo krwawa i strzępki nabłonka gruczołowego.

Koilocytoza jest zbiorem zmian, które prezentuje pod mikroskopem komórka nabłonka w wyniku kontaktu z wirusem HPV. Leukoplakia to jest stanem włączającym lampkę ostrzegawczą u lekarza. Proszę pozostać pod opieką ginekologa.