Kołatania i mocne bicie serca u 14-letniego dziecka

Moja siostra ma 14 lat. Od jakiegoś czasu odczuwa kołatanie serca oraz bardzo mocne bicie serca. Ciśnienie ma 80/50 80/40 90/60 a puls ma ponad 110. I tez bardzo szybko sie męczy. Jak jest jej zimno to ma bardzo gorące wypieki na policzkach a paznokcie ma sine u rąk i nóg. Niczym sie nie stresuje ani nie przejmuje. Badania echo serca i ekg wyszło bardzo dobrze TSH też wyszło ok. Co jej może być?

Polecałabym konsultację z psychologiem. Jeżeli badania somatyczne nie wskazują żadnej przyczyny dolegliwości można przypuszczać, że ich źródło leży w psychice. Być może siostra jedynie mówi otoczeniu, że jest spokojna i niczym się nie stresuje, a wewnątrz odczuwa silne napięcie, które objawia się właśnie w opisany przez panią sposób. Polecam udać się na wizytę do psychologa i być może w jej trakcie skrystalizuje się powód istniejących problemów. Pozdrawiam.