Konieczność dodatkowego zabezpieczenia przy tabletkach antykoncepcyjnych i antybiotykoterapii Amotaks

witam mam pytanie zazywam leki belara w pierszy dniu przerwy zazylam jedna tab antybiotyku po7dniach zaczelam nowy blister belara czy powinam stosowac dodatkowe zabezpieczenie po tej jednej tab antybiotyku o nazwie amotaks? i jeszcze jedno czy przy tabletkach belara moge bez obaw bez dodatkowego zabezpieczenia stosowac skrzyp polny na wzmocnienie wlosow i paznokci? prosze o szybka odpowiedz

Renata GrzechociĹska

Witam.
W trakcie antybiotykoterapii i 7 dni po jej zakończeniu proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie. Proponuję również nie łączyć leków z preparatami ziołowymi, gdyż wszelkiego typu preparaty roślinne zawierają wiele różnych niewystandaryzowanych substancji, stąd trudno przewidzieć jest ich interakcje.
Pozdrawiam