Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Konsekwencje nieoperowanego uszkodzonego stożka rotatorów

Jakie mogą być konsekwencje nieoperowanego uszkodzonego stożka rotatorów? Mąż miał wypadek w październiku 2014 roku (mąż jest zapisany na zabieg 3 czerwca 2015). Czy zbyt długi okres oczekiwania nie wpłynie na pogorszenie stanu zdrowia?
KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Ciężko powiedzieć i tak naprawdę nie można teraz tego określić. Co do odpowiedniego postępowania proponuje ponownie udać się do ortopedy. Bez badania nie można nic powiedzieć.

0

Szanowna Pani, bez względu na przyjęty w przyszłości sposób leczenia (zachowawcze czy operacyjne) mąż powinien być intensywnie rehabilitowany przez rehabilitanta specjalizującego się w prowadzeniu pacjentów po tego typ urazach.
O dalszym postępowaniu powinien zadecydować ortopeda po zbadaniu męża (jak rozumiem będzie to kontrola po 4 miesiącach d urazu !) Być może koniecznym będzie rozszerzenie diagnostyki o badanie NMR. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia mężowi.

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy