Kontakt z osobą zarażoną kiłą

Kiła Miałem kontakt z zarażoną osobą kiłą, test przesiewowy Syphilis 3.0 BioLine wynik +, tego samego dnia wykonałem testy potwierdzenia i lekarz zakaźnik przepisał mi Doxycyclinum TZF na dwa tygodnie 2 dziennie 1 tab (100 mg), dzisiaj odebrałem wyniki (kończę już brać tabletki doksycyklinę 2tyg.). Wyniki przed leczeniem doxycykliną: VDRL 1/2 FTA 1/450 TPHA 1/5120 FTA ABS dodatni Mam pytanie czy doksycyklina pomoże i dlaczego miano TPHA jest tak wysokie 1/5120 czym to może być spowodowane?

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udac się do lekarza chorob zakaznych, po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępowanie.