Kontakt z ospą wietrzną w II trymestrze ciąży

Jestem w II trym. ciąży. Miesiąc temu mój syn (5 lat) zachorował na ospę wietrzną. W przychodni lekarz stwierdził, że powinnam o styczności z ospą powiedzieć ginekologowi prowadzącemu ciążę, mimo że w wieku 11 lat przechodziłam już ospę. Zgłosiłam to gin., nie chciał tego odnotować w karcie ciąży, bo to "niepotrzebne", wyśmiał mnie, stwierdził, że po co do niego chodzę skoro wszystko wiem lepiej i ostentacyjnie po całej długości książeczki napisał "styczność z ospą!" Czy powinnam mówić o ospie?

Piotr Pilarski

Powinna Pani o wszystkim mówić, a do lekarza należy kwestia czy to istotne czy nie. Jeśli już chorowała Pani na ospę o nie ma to znaczenia dla płodu.

Pozdrawiam.