Kontakty z osobą po chemioterapii

Witam moja mama zachorowala na ostra bialaczke szpikowa przyjmuje chemie przebywajac w szpitalu i teraz chcialabym zajsc w ciaze czy przebywanie z mama na oddziale i w domu w czesnym stadium i pozniejszym ciazy moze miec wplyw na dziecko???

Nie, pacjenci poddawani leczeniu nie podlegają izolacji. W czasie podawanie chemioterapii lekarze poinformuja Panie o zagrożeniu, jednak po podaniu, leki zostają przetworzone przez organizm i wydalone. Wówczas mama now będzie stanowić zagrożenia.