Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kosmetyki z kwasem salicylowym w ciąży

Witam, mam pytanie odnośnie stosowania kosmetyków z kwasem salicylowym w ciąży. Jestem w 12 tygodniu ciąży a dopiero teraz dostrzegłam, że podkład do twarzy, który stosowałam zawierał 2 % tego kwasu. Czy mogłam tym zaszkodzić maleństwu?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

W trakcie trwania ciąży stosowanie miejscowe kwasu salicylowego powinno być stosowane wyłącznie po wcześniejszym rozważeniu korzyści i zagrożeń. Nie jest niezbędne stosowanie podkładu zawierającego tę substancję w trakcie ciąży, dlatego też absolutnie nie powinna go Pani używać, aż do rozwiązania ciąży. Trudno powiedzieć czy ilości jakie Pani stosowała mogły wpłynąć na przebieg ciąży. Jest to zawsze bardzo indywidualne i właściwie niemożliwe do oceny. Jednak stężenie kwasu zawarte w kosmetyku jest niewielkie, więc ryzyko jego wpływu na płód także jest niewielkie. Niemniej jednak nie można go wykluczyć. Proszę być dobrej myśli i zaniechać stosowanie tego podkładu.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy