Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Koszmarny tradzik i nic nie pomaga

Witam! Mam 20 lat, z trądzikiem borykam się ok. 7 lat. Byłam już u trzech dermatologów, szereg wizyt u każdego z nich kończył się rozkładaniem rąk. Przepisywano mi leki (np. Zineryt, Aknemycin, Akneroksid, Brewoxyl i wiele innych, których już nie pamiętam) brałam również kilka serii antybiotyku doustnego Tetralysal. Nic nie pomagało. Chodziłam do kozmetyczki na zabiegi z kwau migdałowego, ultradźwięki. Znowu nie pomagało. Zaczęłam leczyć się hormonalnie Dianą-35 przez 8 miesięcy. Trądzik zniknął, jednak po odstawieniu Diany wszystko wróciło. Jak mam sobie pomóc? Co jeszcze mogą zrobić? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Szanowna Pani!

Czy kiedy trądzik nawrócił po odstawieniu Diane-35 badała Pani poziomy hormonów płciowych, w tym androgenów? Jeśli podczas leczenia ww. preparatem cera się poprawiła, wyglada na to, że przyczyną zmian były zaburzenia hormonalne.

Diane-35 to silnie działajacy lek, ale są dostępne też preparaty działajace nieco słabiej, a co za tym idzie, niosące mniejsze ryzyko działań niepożądanych. Oczywiście przed rozważaniem konkretnego preparatu należy wykonać wspomniane wyżej oznaczenia.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.


Peeling migdałowy i ultradźwięki nie są skutecznym lekiem, tu trzeba zastosować inne rodzaje peelingów medycznych, mocniej stężonych, niż te które są stosowane w kosmetyce.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy