Kręcenie główką podczas snu u 4-miesięcznego dziecka

dlaczego 4 miesięczne dziecko jak spi czasami kreci mocno w obie strony glowka

Napiszę jedynie z doświadczenia własnego, że dzieci tak mają. Szczególnie przed snem i w czasie snu. Lekarz powiedział mi dokładnie to samo. Wygląda czasami strasznie, ale przechodzi. Chętnie sam dowiedziałbym się dlaczego, moja koncepcja jest taka, że to dalsza forma lulania/kołysania a ruch i odczucia są podobne do okresu prenatalnego (w brzuchu). Proszę zaopatrzyć łóżeczko w otulak, osłonki wewnątrz, które przywiązuje się do szczebelków. Pozdrawiam