Krew podczas oddawania stolca u 21-letniej osoby

Gdy si wypróżniam zauwazam krew na papierze, a potem pieczenie w odbycie przez kilka dni. Dzieje sie to tylko w przypadku twardszej sprawy :) Próbowalam juz czopków i masc na hemoroidy i pomagalo ale problem wraca przy twardym stolcu. Jak z tym walczyc i czemu dzieje sie to tylko w takim przpadku? Czy zwiazek z tym moga byc czeste wzdecia Zanim zaczelo sie tak dziac przez jakis czas moj stolec byl rzadki i inneg problemu nie mialam. co robic, Czy to hemoroidy jak sie wyleczyc? pozdrawiam.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

zalecam wizytę u chirurga / proktologa. Najbardziej prawdopodobnym rozpoznaniem jest szczelina odbytu. Czasami udaje się ja wyleczyć przy zastosowaniu leków miejscowych (maści, czopki) czasem jednak wymaga leczenia operacyjnego. Do rozważenia byłoby również wykonanie kolonoskopii, aby wykluczyć, że krwawienie nie jest wynikiem nieprawidłowości zlokalizowanej powyżej w jelicie grubym.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko