Niewielka (i nie zawsze) ilość krwi na papierze przy oddawaniu stolca

Dzień dobry, mam problem, otóż od jakiegoś czasu, przy oddawaniu stolca, na papierze zauważam jasnoczerwoną krew (nie zawsze występuje i jest ona nie w stolcu, tylko na papierze). Dodam, że nie mam problemów z oddawaniem stolca, nic mnie nie piecze i nie boli. Nie przejmowałam się, dopóki nie poczytałam informacji w internecie. Teraz szukam przyczyn. Tej krwi jest naprawdę niewiele, stąd brak mojej natychmiastowej reakcji. Czy to mogą by hemoroidy? Co robić? Proszę o poradę i z góry dziękuję.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Tak, to prawdopodobnie są hemoroidy, ale wymaga to konsultacji proktologa lub chirurga, aby wykluczyć inne przyczyny krwawień z odbytu.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty