Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krew pomiędzy szwami a opuchlizną 4. dzień po operacji plastyki napletka

Jestem 4 dzień po operacji plastyki napletka. Od końca operacji mój napletek jest zsunięty z żołędzia, po około 12 godzinach po operacji zrobiła mi się opuchlizna i szwy są gdzieś ukryte pod tą opuchlizna, nie potrafię zsunąć napletka na żołądź, martwi mnie, że pomiędzy szwami i opuchlizna w szparce ciągle jest jakaś krew, boję się, że rozpuści mi to za szybko szwy.Czy mam się czym martwić?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

Szanowny Panie, Wszystko jest tak jak powinno być - opuchlizna zwykle powstaje nie bezpośrednio po zabiegu ale po kilkunastu godzinach, będzie się stopniowo zmniejszać i w ciągu kilku dni zupełnie zejdzie. Czasami też może pojawić sie niewielkie krwawienie - proszę się nie martwić.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy