Zmiany opatrunku po obrzezaniu i plastyce napletka

Witam mialem 09/11/2015 zabieg obrzezania i plastyki napletka tak mnie lekarz poinformował przed zabiegiem. Minęło kilka dni od zabiegu nic mnie nie boli przeciw bolowe biorę tylko na noc aby uniknąć bólu przy wzwodzie. Ale mam pytanie jak długo nosić opatrunek ile razy dziennie zmieniać i czy odsłaniać opuchnięte miejsce aby przemyć szwy troche sie boje ściągać bo mysle ze mi się szwy rozerwą. Szwy mam rozpuszczalne założone również zmienił mi się kolor żołędzia.

Proszę pilnie zgłosić się do operatora!!! Ja , nie znając stanu wyjściowego , przebiegu i efektu operacji - nic nie jestem w stanie odpowiedzieć!!! zż

Lek. Zbigniew Ĺťurawski

Szanowny Panie - z tym pytaniem należy udać się do operatora. Moja odpowiedz - jeżeli Panu nie 'puściły szwy" podczas wzwodu - nie ma się czego obawiać.
Kolejna rzecz - już teraz natychmiast należy stosować prysznic - woda z mydłem, niewielki opatunek.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków (kontakt: http//chirurgiakrakow.com.pl, lub w.kawiorski@wp.pl )