Krople Tobrex dla 3-miesięcznego niemowlaka

u 3 m-cznego dziecka stosuję Tobrex do oczka(ropiejącego) już 6 tygodni. w trakcie podawania oczko nie ropieje. obecnie 4 dni nie miała zakropionego i pojawiło się ponownie ropienie. Czy mogę nadal stosować ten lek do momentu udania się do lekarza okulisty. Czy nie jest to już zbyt długi okres.

Aleksander Ropielewski

Z racji okresu świątecznego i utrudnionego dostępu do lekarza tak, jednak 6-tygodniowe podawanie leku bez efektu (choroba nawróciła) wymaga konsultacji z okulistą i zmianą schematu leczenia.