Silny katar i ropiejące oczy u 18-miesięcznego dziecka

Witam, od 2 tyg mój synek (18 m-cy) ma silny katar, zielona, gęsta wydzielina z nosa i ropiejące oczy. Na początku przemywałam mu oczki solą fizjologiczną przez kilka dni, ale kiedy nie przyniosło to rezultatu udaliśmy się do lekarza. W poniedziałek 3 listopada lekarz stwierdził katar oczny i przepisał antybiotyk "Chloramphenical" z zaleceniem 4x dziennie przez 5 dni. Kurację zakończyliśmy wczoraj, niestety nie przyniosła efektu. Oczko nadal ropieje. Bardzo proszę o pomoc. Anna P.

żeby oczy nie ropiały musi być drożny kanalik łzowy który przy katarze obrzękł i się zatkał . Proszę stosować do nosa Nasivin soft a do oczu i do nosa Floxal 4x dz.