Czy katar może spowodować zatkanie kanału łzowego u dziecka 7-miesięcznego?

Witam. Córka dzis konczy 7miesięcy , od dwóch dni ropieje jej prawe oczko. Lekarz stwierdził zapalenie spojówki oka i mała dostała krople do oka floxal. Przemywam jej oko sola fizjologiczna. Mimo tego corka w nocy budzi sie z zatkanym nosem. Dodam tylko że 2tyg temu miala katar i nie wiem czy to pozostalosci ,czy jest to spowodowane zatkaniem kanalika łzowego? Odciagam jej aspiratorem i podaje krople nasivin soft ,ale boje sie ze to juz za długo i moge jej uszkodzić sluzowke noska.

Dzień dobry,

W przypadku tak małych pacjentów, najlepiej udać się do lekarza pediatry. Jeżeli uzna, ze konieczna jest konsultacja z okulistą to wówczas proszę do okulisty udać.
Mam nadzieję, że moja odpowiedź okazała się pomocna.
Pozdrawiam