Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Płukanie kanalika łzowego u miesięcznego dziecka

witam serdeczni.Mam pytanie do okulisty.Moja wnuczka urodziła się miesiąc temu lewe oczko miała leciutko sine,po duszeniu przez okulistkę oko napuchło i zaczeło ropieć.Rozpoznanie:zatkany kanalik łzowy lub Torbiel worka łzowego.Jutro umówiona jest na płukanie kanalika.boimy się że to może za wcześnie Co pan dr radzi?słyszałam że można robić masaż ,ale nie wiemy jak się to dokładnie robi.Obecnie bierze krople Sulfatetamidum i Tobrex i przemywanie sola fiyjologiczna.Pozdrawiam.
KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu

Czy zaćma jest chorobą starszych ludzi?

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, oko dziecka musi ocenić okulista, tylko wtedy można rozważyć inne metody leczenia. Jeżeli płukanie kanalika łzowego jest wskazane, to zabiegu nie należy odwlekać, ponieważ konsekwencje mogą być poważniejsze.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

sonduje kanaliki od wielu lat. Tobrex to bardzo skuteczny antybiotyk, Sulfasetamidu nie dawać u małych dzieci. Masowanie trzeba trenować na sobie: małym palcem bez pazura na kości nosowej znależć zagłębienie-anatomia kości w internecie,uciskać z czucie m 3x dziennie tak by ropa wypływała, następnie wypłukać ropę solą fizj. -to jest polać solą po oku i dopiero podać antybiotyk. Nie sondujemy ropy!pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy