Dlaczego oko dziecka ropieje?

Moja córka ma rok i 11 miesięcy. Od pół roku życia córki zauważyliśmy ropiejące oko. Udaliśmy się do lekarza rodzinnego który kazał masować oko i przemywać solą oraz rumiankiem. Gdzieś też przeczytaliśmy by przemywać herbatą. Rezultatów brak. Po wizycie u ogólnego okulisty lekarz przepisał na kilka kropli Biodacyna, sulfacemidum, vigamox Biodacyna i dicoretinef (te krople dotychczas podawaliśmy przepisane przez okuliste i lekarza rodzinnego). Oko dalej ropieje lekarz laryngolog dal do badania wymaz z nosa i stwierdzono brak infekcji, a okulista dziecięcy powiedział że na "zatkane kanaliki są inne objawy"i "samo przejdzie z wiekiem" Teraz robimy 14-dniową kuracje krople do nosa runitac i do inhalacji pulnicort przepisane przez laryngologa. Już nie wiem co mam robić. Dodam, że rano po całej nocy często się zdarza iż córka nie może otworzyć oka. Czy może to być np od kataru? proszę o radę.

Witam.należy zbadać doznać kanalika łzowego. Badanie przeprowadza się z kontrastem i robi foto. Wychodzi miejsce niedrożności. Potem się operuje laserem u laryngologa. Wersja 2: podajemy fluoresceine i czekamy czy pojawi się nosie. Jeżeli tak to kanalikow drozny. Wersja 3:sondujemy kanalikow w znieczuleniu ogólnym bo duże dziecko niestety itd. Posiewy nie mają sensu. Pozdrawiam serdecznie