Łzawienie oka u 1,5-rocznego dziecka

Mojemu 1,5 rocznemu synkowi od urodzenia łzawi jednego oka. Lekarz stwierdzil ze jest to niedrożny kanalik łzowy. Od blisko miesiąca stosjemy kropele do oka VIGAMOX plus masaż. Niestety kuracja już prawie się kończy a problem nie minął. Co powinnam robić dalej, czy konieczny jest zabieg? jeśli tak, czy jest on bezpieczny dla dziecka?

Lek. Tomasz Budlewski

Każdy zabieg nawet pobieranie krwi może wiązać sie z powikłaniami, ale zabieg udrażniania kanalika jest uważany za bezpieczny, trwa bardzo krótko. Przy niedrożności kanalika zwykle stosuje sie przez 14 dni antybiotk plus krople do nosa i masaż. Jeśli to nie pomaga konieczny jest zabieg. Proszę często przemywać oko solą fizjologiczna i masować tak jak pokazał lekarz, dość mocno uciskać ten kanalik i robić to jak często się da. Masaż jest bardzo ważną częścia "terapii"