Krostki na zgięciu ręki i nogi u 2-letniego dziecka a alergia

Mojemu 2 letniemu dziecku pojawiły się na zgięciu prawej rączki i na prawej nóżce przy pachwinie chrostki. Na rączce najpierw z wysiekiem, później typowe plamy dla azs. Zrobiliśmy testy z krwi-pokarmowe i oddechowe, wszystko jest ok. Czy powodem musi byc alergia? czy może to być inny powód pojaweinia sie tych zmian skórnych, np stres? mamy od dermatologa maść na sterydach, powoli schodzi jednak pojawiaja sie jeszcze pojedyncze chrostki na rączce od wew nad dłonią. odstawilismy mleko i jaja

Aleksander Ropielewski

Opis umiejscowienia zmian i odpowiedź na leczenie sterydami sugerują etiologię alergiczną lub AZS. Więcej mógłbym powiedzidć po ocenie zmian skórnych.