Krótka i obfita miesiączka a ryzyko ciąży

Krótka miesiączka Witam otóż ostatnią miesiączke miałam 08.09, trwała 3 dni i była dość obfita. Zazwyczaj moj okres trwa 4 - 5 dni. Chciałabym sie dowiedzieć czy ten krótki okres może być przyczyną ciąży? gdyż teraz powinnam dostac okresu ale sie spóźnia 4 dni
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie można wykluczyć ciąży, u Pani, ale nie jest to wynikiem zbyt krótkiego czasu trwania ostatniej miesiączki. Proponuję wykonać test ciążowy. Pozdrawiam

Witam serdecznie. Długość i "jakość" krwawienia menstruacyjnego nie ma związku z ryzykiem zajścia w ciążę. Niekiedy zdarza się jednak że pomimo zajścia w ciążę krwawienie menstruacyjne występuje jeszcze w 1 trymestrze. Jeśli miały miejsce jakiekolwiek ryzykowne zachowania seksualne, dla własnego spokoju radziłabym wykonać test ciążowy.