Krwawienie i ból podbrzusza po zabiegu łyżeczkowania

Witam. Chciałam się dowiedzieć czy to jest normalne: 21 sierpnia miałam zabieg łyżeczkowania, bo 20 sierpnia o 4 godzinie poroniłam i niby w szpitalu usunęli mi pozostałości po zarodku. Niby minął tydzień ale nadal krwawię i boli mnie w podbrzuszu, czasami odczuwam też ból w krzyżu. Czy mam się martwić ? i kiedy mogę się spodziewać najbliższej miesiączki, nie wiem czy to ważne, ale leczę się na niedoczynność tarczycy i przyjmuje euthrox 100. Dziękuje za informacje. pozdrawiam serdecznie!
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Po zabiegu łyżeczkowania bardzo często występuje krwawienie ( jest ono skutkiem usuwania z jamy macicy "pozostałości" po ciąży) , które może mieć różny stopień nasilenia. Powinna Pani wtedy prowadzić oszczędzający tryb życia. Powrót miesiączkowania jest cechą indywidualną, zwykle trwa kilka tygodni.Jeżeli krwawienie to nasili się (będzie obfitsze od krwawienia miesiączkowego) lub dolegliwości bólowe będą się większe, koniecznie proszę udać się do ginekologa.