Obfite krwawienie i obecność skrzepów po zabiegu łyżeczkowania

Witam, 30 sierpnia miałam zabieg łyżeczkowania, nie było to z powodu poronienia tylko w związku z obfitym okresem i duża ilością skrzepów, po 20 dniach tj. 20 września zaczęłam krwawić ale bardzo mało, natomiast od 23 września to krwawienie jest obfite i pojawiają się skrzepy, jak długo będzie takie krwawienie, myślałam że po łyżeczkowaniu na jakiś czas obfite okresy znikną. Drugie pytanie dotyczy tego, kiedy można rozpocząć współżycie po zabiegu. Dziękuję
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przede wszystkim duże krwawienie i niedawno przebyty zabieg łyżeczkowania są wskazaniem do pilnej konsultacji ginekologicznej.
Duża utrata krwi z powodu krwawienia może doprowadzić do ogólnoustrojowych powikłań.