Co może być przyczyną plamienia po zabiegu łyżeczkowania?
20 września miałam zabieg łyżeczkowania po pustym jaju płodowym. Po 6 tygodniach od zabiegu dostałam miesiączkę, która trwała około 7 dni i była dość obfita. W 25 dniu od pierwszej miesiączki po zabiegu pojawiło się plamienie, które trwało 4 dni. Zaznaczę, że USG wyszło prawidłowo.
Co może być przyczyną i czy powinnam się udać do lekarza?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie!
Przyczyn plamienia upatrywałabym w niedawno wykonanym zabiegu. Wszelkie krwawienia w niedługim odstępie czasu od zabiegu łyżeczkowania może oznaczać dalsze oczyszczanie się macicy.
Jeżeli krwawienie było brązowe, skąpe i ustąpiło po kilku dniach, a wynik badania histopatologicznego był w normie, to nie ma raczej powodu do niepokoju. Wizyta u ginekologa byłaby wskazana, gdyby krwawienie nie ustępowało lub było bardzo nasilone.
Pozdrawiam