Krwawienie po przyjęciu jednej tabletki leku Duphaston na spóźniającą się miesiączkę

Miałam przepisany Duphaston na spóźniającą się miesiączkę. 2 h po 1. tabletce zaczęło się krwawienie. Zadzwoniłam do lekarza i stwierdził, że mam brać tabletki do końca dnia i odstawić lek. Jednak nie wiem, jak mam traktować to krwawienie. Może to być skutek uboczny leku czy miesiączka? Zwykle ok. 2 dni przed okresem miałam brązowe plamienia, tym razem tak nie było. Słyszałam o przypadkach, że okres pojawiał się w czasie brania leku, ale czy to możliwe, że pojawił się już po 1 tabletce?

Witam! Duphaston jest lekiem przyjmowanym w celu wywołania krwawienia miesięcznego. Pojawienie się krwawienia w trakcie jego przyjmowania jest normalną, prawidłową reakcją organizmu. Nie ma powodów do niepokoju. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.