Krwawienie po zażyciu tabletki awaryjnej Escapelle

Witam. 7 stycznia dostałam regularnej miesiączki. 10/11 stycznia doszło do niezabezp. stosunku. Po ok 17h zażyłam tabletkę Escapelle. Po 4 dniach wystąpilo krwawienie (ok. 3 dni-tak jak normalna miesiączka).Za miesiąc wystąpiły normalne objawy jak przy miesiączce, niestety samego krwawienia nie było. Cały czas boli mnie podbrzusze i dodatkowo pojawił się mięśniak uciskający pęcherz. Czego jest to powodem? Czy powinnam spodziewać się miesiączki licząc od wystąpienia krwawienia po tabletce?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.