Krwawienie z nosa u 6,5-letniego dziecka

Witam. Mam pytanie odnośnie krwawienia z nosa u 6,5 letniego chłopca. Od kilku dni codziennie leci mu krew. Żadnych innych objawów. Dzisiaj skarży się na bóle brzucha ale nie bardzo silne. Dodam że synek od urodzenia nigdy nie brał żadnych antybiotyków. Kilka razy syrop przeciwbólowy i syropy na kaszel. Rozwija się normalnie i nie choruje ( jeśli można przyjąć ze katar albo pokaslywanie raz w roku to nie choroba). Czy to ze dziecko nie choruje jest normą?

Aleksander Ropielewski

Brak choroby jest stanem normalny. Krwawienie z nosa wymaga konsultacji laryngologicznej. Bez przeprowadzenia badania laryngologicznego trudno jest mi stwierdzić jednoznacznie jaka jest przyczyna krwawień. Należy również pamiętać o zaburzeniach krzepnięcia jako potencjalnej przyczynie.