Krwotoczne miesiączki a mięśniak na macicy

Witam,mam 29 lat,od 21- go roku życia mam mięśniaka.Mam dwójkę dzieci.Wszystko było dobrze do niedawna,miałam długie krwotoczne miesiączki,lekarz zaproponował usunięcie całej macicy,odmówiłam,przepisał tabletki "vibin mini"biorę od pół roku i było lepiej ale problem znów powrócił.Ponownie mam krwotoczne dwutygodniowe miesiączki i do tego doszły plamienia praktycznie cały miesiąc w podpaskach,czy jednak będę musiała usunąć całą macicę? Mięśniak ma 4,3cm,ostatnie badanie było pół roku temu.

Mięśniaki trzeba kontrolować co kilka miesięcy. Trzeba wykonać biopsję endometrium. Jeśli wynik będzie prawidłowy, to bez leczenia wyciąć macicę lub spróbować leczenia tabletkami qlaira lub założyć mirene .Przy braku efektu - operacja wycięcia macicy.
Przy nieprawidłowym wyniku biopsji tylko operacja.