Krzywa cukrowa a starania o dziecko

Dzień Dobry. Chciałabym poprosić o interpretację wyników z krzywej cukrowej obciążeniem 75mg glukozy. Naczczo 90mg/dl, po 16 166 mg/dl, po 2h 175mg/dl. Co oznacza ten wynik. Dodam że staram się o drugie dzieciątko w pierwszej ciąży wyniki też były podwyższone i byłam leczona dietą. Czy tutaj te wyniki mogą przeszkadzać w staraniach. Z góry serdeczne podziękowania.

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

Co do przeszkadzania w staraniu się o dziecko to raczej nie ma to znaczenia. Wyniki podane powyżej oznaczają nieprawidłową tolerancję glukozy. Konieczne jest wdrożenia odpowiedniego postępowania pod postacią diety oraz odpowiedniego wysiłku fizycznego.