Kwas hialuronowy a karmienie piersią i praca

Dzień dobry wypełniłam kwasem hiarulonowym usta i skorygowałam zmarszczki botoksem, a nadal karmię piersią. Dopiero po zabiegu doczytałam, że nie powinno się tego robić podczas karmienia. Mam zamrożony zapas mleka na kilka dni. Po jakim czasie mogę znowu karmić? Pomocy!

Na chwilę obecną nie ma badań określających stężenie toksyny botulinowej w mleku matki karmiącej. Były jednak przeprowadzane badania na zwierzętach. Stwierdzono, że ciągu 24 godzin od podania dawki, substancja była usunięta wraz z moczem u 60% zwierząt ( wg Charakterystyki Produktu Leczniczego) W Pani przypadku konieczne będzie zasięgnięcie opinii u lekarza wykonującego zabieg i ginekologa