Kwaśny smak w jamie ustnej i krostki na migdale przy chorobie żołądka i dwunastnicy

witam serdecznie pytani leczę się już 8 miesięcy na żołądek i dwunastnice dwie kuracie antybiotykami na helikobakter i dalej mam test urazowy dodatni biorę obecnie emanere40mg 1x1 i mam kwaśny smak w jamie ustnej i nie wiem czy tak może być bo lekarz mówi że mi się zdaje przecież bym nie zmyślał miałem jeszcze zajady a teraz mam trzy krostki na migdale i na podniebieniu czerwone kółeczko w którym pojawia się biała krostka

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję ponownie pokazać zmiany na migdałkach, być może to zapalenie migdałków, które może być przyczyną nieprzyjemnego posmaku w jamie ustnej. Przyczyną może być refluks jednak przyjmuje Pan środek zapobiegający tej dolegliwości. Jeżeli leczenie H.pylori, nie przynosi efektów warto udać się do gastrologa.
Pozdrawiam.